LED svetla patria k osvetleniu, ktoré vlastný najnovšiu a najúspornejšou technológiou aká je vôbec na trhu dostupná. Tento druh svietidiel sa stal za zopár rokov uvedenia na trh jedným z najobľúbenejších svietidiel, ktorých svetlo vám môže osvetliť vašu izbu či iný požadovaný priestor. Okrem už spomínaných prvenstiev, čo sa týka modernej technológie sa môžu tieto LED svetla popýšiť aj svojou dlhou životnosťou, na ktorú sa nechytá žiadne iné svietidlo. Vysoká životnosť garantuje až 6 rokov svietenia, a to ráta stým, že svetla sa bude využívať pravidelne aj niekoľko hodín dennej napriek dlhej životnosti sú tieto svietidla schopné produkovať rovnakú intenzitu svietivosti aj počas dlhej doby, v ktorej sú v prevádzke.

LED

LED technológia sa nachádza v mnohých druhoch osvetlenia. Nachádza sa v lampách, reflektoroch, paneloch, žiarovkách či v stropných alebo lustrových svetlách. V domácnostiach sú veľmi využívané a obľúbené žiarovky a lustre. Luster môžete umiestniť napríklad do obývacej miestnosti či kuchyne. Žiarovka ma oveľa univerzálnejšie využitie hodí sa do mnohých miestnosti či izieb. Tieto svetla pomaly nahrádzajú staršie druhy osvetlení, a to v mnohých prevádzkach, domácnostiach, firmách či v spoločenských priestoroch ako sú hotely, školy či napríklad nemocnice.

LED

Osvetlenie je veľmi kvalitne a bezpečne pre váš zrak, vašu pohodu či dokonca spánok, keďže takéto svetla sa umiestňujú aj v priestoroch určených pre spánok a oddych. Tieto LED svetla môžu mať rôzne najnovšie funkcie. Jednať sa môže o praktické funkcie ako senzor pohybu, ktorý využijete napríklad vo vašej vstupnej hale, pred vchodovými dvermi, alebo na rôznych chodbách. Ide o to, že ak vás čidlo, ktoré je súčasťou svietidla zameraj svetlo sa automaticky zapne po nečinnosti pohybu sa po zopár minútach vypne. Ďalej to môžu byť funkcie ako zmena jasu či dokonca farby za pomoci RGB technológie, ovládanie mobilom, či časovač zapnutia.