Najdôležitejšia látka pre nechty je kremík. Je to minerál, ktorý má vplyv aj na elasticitu kože, rast a kvalitu vlasov.
Vaše nechty môžu trpieť aj nedostatkom zinkuvitamínov skupiny B. Čo s tým?

červné nehty

Na posilnenie nechtov sú vhodné:

·         banány
·          ovsené vločky
·         zelená fazuľa
·         pór
·         petržlen
Keď sa vám nechty lámu, mali by ste tiež zvýšiť príjem maku.
Možno to neznie príliš voňavo, ale konzumovanie surovej cibule tiež pomáha nechty spevniť.
Ak chcete výrazne zmeniť kvalitu vašich nechtov, skúste po dobu tridsiatich dní konzumovať desať mandlí denne.

Nezabúdajte ani na omega-3 mastné kyseliny, ktoré sú obsiahnuté v rybách, v rybom tuku a mandľovom oleji. Účinný je často aj 15-minútový kúpeľ rúk v teplom olivovom oleji. Nechty po ňom prestanú byť suché a nebudú sa lámať. Podobný účinok má kúpeľ v zohriatej smotane, do ktorej pridáte lyžičku medu.
Dávajte si pozor na potraviny, ktoré sú zbytočne zaťažené veľkým množstvom fosfátov. Obmedzuje to vstrebávanie potrebných minerálov v tele.
Takéto potraviny sú:konzervované pokrmy a polotovary, tavený syr, sladené malinovky, farebné cukríky a hotové kakaové nápoje.
Nezabudnite na ochranu rúk pri domácich prácach a pri práci s chemikáliami. Používajte ochranné rukavice a po dlhom máčaní rúk vo vode používajte kvalitný krém.

Nechty poškodzuje aj nadmerné zaťažovanie nekvalitnými lakmi na nechty. Hlavne pri robení gélových nechtov sa vaše vlastné nechty brúsením a lepením nenávratne poškodzujú. Jediným riešením je potom počkať, kým odrastú. Pre mnoho žien je to veľmi bolestivý proces, keďže nechty sa môžu kvôli poškodeniu aj rozpadnúť.

nehty

Ak s tým máte nejaký vážnejší problém, na umelé nechty rovno zabudnite a stavte na obyčajnú manikúru. Ako podkladový lak si radšej kúpte nejaký spevňovací alebo rovno ošetrovaciu kúru na nechty.
Každému zaberá niečo iné. Vyskúšajte viac možností a uvidíte, že určite nájdete tú, ktorá pomôže práve vám.