Spôsoby zábavy, komunikácie, ale aj vybavovania dôležitejších vecí, či hľadanie konkrétnych informácií si už bez internetu ani nevieme predstaviť. No nie je to tak dávno, takých desať či pätnásť rokov dozadu síce už ľudia mali výkonné počítače, no využívanie internetu ešte nebolo v takej veľkej miere, ako ho poznáme dnes.
Neskutočne veľa možností, ktoré nám internet ponúka, nám vtedy niektorým ešte pretekal cez prsty a s touto formou zábavy, vybavovania, či komunikácie sme ešte neboli tak pravidelne zoznamovaní, ako dnes. Hej, internet už vlastnilo dosť ľudí, ale neprikladala sa mu až taká váha, ako v posledných rokoch.
barevný laptop
Nedávno som tak premýšľal, že napríklad aj žiaci v školách to dnes majú jednoduchšie a praktickejšie, pretože vlastnia smartfóny a tie vďaka wi-fi disponujú pripojením na internet v podstate kdekoľvek a kedykoľvek. Na ich mieste by som si domácu úlohu i učivo hľadal týmto spôsobom a ak by som aj na domácu úlohu zabudol, behom prestávky by som ju ľahko pomocou prístupných informácií na internete zvládol napísať. Nehovoriac o tom, ak by som to nestíhal s učením. Ešte cestou do školy by som si napríklad na Wikipédii našiel určité informácie a to podstatné by som si už zapamätal. Také weby sú dokonca zaujímavejšie než učebnice, ktorými sme disponovali my. Ak si dnes spomeniem napríklad na svoju učebnicu dejepisu, bola taká nezaujímavá. To, čo na určitých obdobiach bolo najzaumávejšie tam bolo spomenuté iba v krátkosti a zvyčajne tam boli rozpísané iba tie najnudnejšie fakty. No ale ak ma úprimne niečo najskôr nezaujme, ako sa mám o tom učiť tie nudné fakty? Iné by to bolo, ak by učebnice disponovali predovšetkým tou zaujímavou podstatou a tie nudné fakty by sa na nás už nalepili automaticky. Naše učebnice však boli presne opačné.
chytrý iPhone
V dospelosti, ak po škole hľadáte prácu, internet je už taktiež samozrejmosťou a hlavne ak bývate v malom regióne. Bez internetu si od vybavovania zoderiete topánky, no aj tak niekedy nič podstatné nevybavíte. Pošlú Vás k internetu, aby ste im poslali žiadosť a životopis online, na ich e-mail, kde si ho potom pozrie sám zamestnávateľ. Koľkokrát sa mi stalo, že som precestoval kus cesty a dostal som sa iba na recepciu či strážnicu, kde ma poslali zasa naspäť s týmito slovami.