Na cigarety máte peniaze, ale nasporiť si neviete? Je to problém mnohých ľudí. Na cigarety sa vždy nájdu peniaze. Neviem ako je to možné, ale aj ja som si vždy na cigarety tie peniaze našla. A niekedy to bolo celkom aj problémom. Cigarety vychádzajú mesačne veľmi veľa peňazí. Tieto peniaze, ktoré len tak miniete do vzduchu, by ste mali venovať svojim deťom alebo dať ich do sporiaceho účtu. To by malo pre vás omnoho prijateľnejší význam a zmysel. Ako si začať sporiť, keď ste fajčiarom? Neverili by ste, no dá sa to. Je to priam reálne, hoci sa to na prvý pohľad nezdá.

fajčenie

Aj fajčiar si totižto môže sporiť. Samozrejme musí myslieť na všetky svoje potreby a prispôsobiť tomu svoje výdavky. Mesačný výdavok na cigarety by do svojich výdavkov mal tiež započítať. Nie je to malá suma, takže táto suma vám veľmi výrazne zníži vašu sumu, ktorú si môžete usporiť. Ak si chcete sporiť viac peňazí, mali by ste myslieť aj nad tým, že by ste s fajčením rýchlo skončili. Poviete si, že už cigariet bolo dosť a rapídne odhodíte krabičku plnú cigariet do koša? Mnohí to týmto spôsobom skúšajú, no príde ďalší deň, kedy si znovu svoju krabičku s cigaretami znovu zakúpia. Myslíte si, že som to neskúšala aj ja? Píšem vám z vlastnej skúsenosti.

cigarety

Je to veľkým problémom, keď máte zlozvyk vo fajčení cigariet. Ak aj máte deti, nemali by ste pri nich fajčiť cigarety. Môžu to chytiť od vás. Závislosť na cigaretách môže byť veľmi vážna. Ak ešte nie ste až v takom štádiu, kedy vyfajčíte aj dve krabičky cigariet za jeden deň, mali by ste skúsiť prestať fajčiť. Možno sa to ľahko povie, no o to ráznejší by mal byť váš krok k prestaniu s fajčením. Len pevnou vôľou sa vám to môže podariť. Nutnosť kupovania cigariet sa pre vás stal základným činom v obchode s potravinami alebo v blízkej trafike? Bez krabičky cigariet neodídete z obchodu? Už ste si na to navykli, že sa váš nákup rapídne navýši po pripočítaní sumy za krabičky cigariet? Ľahšie sa žije s pocitom, že tento hnus nemusíte už nikdy viac kupovať a vdychovať ho do svojho tela.