Službu Spotify spustili vo Švédsku v roku 2008. Odvtedy ju využívajú miliardy ľudí v celej Európe, Amerike a Austrálii. Ponuka okrem hudby aj knihy na počúvanie a iné podcasty. Už si nemusíte kupovať drahé CD-čká ani zháňať svoje obľúbené piesne na internetových stránkach. S aplikáciou Spotify si pohodlne vychutnáte hudbu bez námahy a obmedzení. Spotify vám dá slobodu, ak ešte stále váhate, poďte sa pozrieť čo všetko vám ponúka.

mobil

Aplikácia je bezplatná, čo znamená, že základné funkcie môžete využívať zadarmo s obmedzením v podobe reklám. Hudbu môžete hľadať a ukladať do svojho konta. Počúvať ju môžete kedykoľvek, avšak musíte mať prístup na internet. Medzi skladbami sa vám púšťajú krátke reklamy, ktoré sú už v dnešnej dobe všade, takže si na ne ľahko zvyknete. Ak vás to však ruší na toľko, že si chcete hubu vychutnať naplno a bez obmedzení, máme pre vás niekoľko možností.

Prémiové službysú dostupné, ak si zakúpite členstvo za mesačný poplatok vo výške 5,99 eur mesačne. Ďalšou možnosťou je aj rodinný balík, ktorý môžu využívať až piati členovia za spoločný poplatok 8,99 eur mesačne, čo vychádza len 1,80 na osobu a pritom má každý svoje vlastné konto. Samozrejme, nie je podmienkou, aby vás bolo 5, stačia aj dvaja. Jedinou podmienkou je spoločná trvalá adresa všetkých členov.

telefon

Zákazníci s predplatným získavajú možnosť sťahovania hudby offline. Môžete si vytvárať vlastné playlisty, hudbu počúvať bez reklám a iných obmedzení. Spotify na základe vašej aktivity odporúča interpretov, ktorí by sa vám mohli páčiť a vytvára pre vás playlisty s hudbou, ktorú máte radi. Taktiež máte prehľad o tom, čo počúvate najčastejšie, alebo aké pesničky boli vašimi obľúbenými v minulom roku. Piesne a interpretov môžete ukladať do svojho konta alebo si vytvárať zoznamy skladieb podľa vlastného výberu. Pokiaľ nejakých interpretov „followujete“ (sledujete), Spotify vás upozorní na ich aktivitu ak pridajú nové single, či albumy, alebo ak oznámia koncerty vo vašej blízkosti.