Vašim schodom s umiestnením zábradlia nemusíte priniesť iba oporu pri chôdzi a zvýšenú bezpečnosť, ale vďaka tomuto doplnku môžete tiež výrazne zlepšiť ich dizajn a estetiku. A týka sa to ako vnútorných tak aj vonkajších schodísk, či takisto balkónov a terás. Či už hovoríme o rodinnom alebo bytovom dome alebo podnikoch.

Iný efekt nastáva naopak pri schodoch bez zábradlia. Sú vizuálne ako aj funkčne nekompletné.

Interiérové schodisko

Preto niet pochýb o tom, že zábradlie tu zastáva svoju neodmysliteľnú funkciu. Lenže nemusíte sa uspokojiť s nejakou najobyčajnejšou možnosťou alebo investovať do zábradlí s krátkou životnosťou. Ak chcete nejaký tip, tak k častým voľbám určite môžeme zaradiť nerezové zábradlie. Je o neho častý záujem vďaka jeho cenným a v prípade zábradlí dôležitým vlastnostiam.

  • Vlastnostiam, ktoré oceníte ako v interiéroch, tak aj vo vonkajších priestranstvách.

Pretože poskytuje ako estetické, tak aj praktické a funkčné vlastnosti na čele s vysokou odolnosťou. A odolnosť ako aj schopnosť odolávať extrémnejším exteriérovým podmienkam je špecifická práve pre špeciálne upravenú nerezovú oceľ.

Tá je zároveň dôvodom, prečo takéto zábradlie nepotrebuje zložitú údržbu a napriek tomu má dlhú životnosť, počas ktorej si udržiava svoj vzhľad, resp. jeho vzhľad a kvalitatívne vlastnosti sú dlhé roky nemenné aj napriek minimálnej starostlivosti. Aj napriek tomu je však vhodné nerez občas „prebehnúť“ s čistiacimi prostriedkami z dôvodu, aby si uchovávala svoj lesk.

  • Je tu teda výhodou, že nepodlieha korózii.

Chlapec na schodoch

Nie je ale nutne pravidlom, že tento typ nerezového zábradlia sa v dôsledku svojej vysokej odolnosti musí využívať vo vonkajších priestranstvách. Veď pomerne často sa s ním stretávame aj v interiéroch!

  • Vo vnútorných priestoroch a najčastejšie teda pri interiérových schodiskách oceňujeme jeho estetický a pekný dizajn.