Horčík Zdravie-shop, ktorý poznáme aj pod latinským názvom magnézium je dôležitý chemický prvok pre fungovanie ľudského organizmu. Určite všetci z hodín chémie vieme, že ho môžeme nájsť označený aj pod medzinárodnou skratkou Mg. Magnézium je súčasťou množstva potravín a minerálnych vôd, vďaka čomu sa do tela dostáva pestrou stravou. Horčík sa podieľa na množstve metabolických procesov v našom organizme a je nesmierne dôležitý pre náš pohybový a nervový systém. Ak je ho v tele nedostatok môžete to robiť problém. V takom prípade možno prísun magnézia len zo stravy nestačí a je treba siahnuť aj po výživovom doplnku.

pohybový systém

Niekedy sa tiež stáva, že potrebujete horčík dodať okamžite. Určite ste zažili, svalovú horúčku, alebo kŕče vo vašich svaloch, svalovú triašku alebo preťaženie nejakého svalu. Stáva sa to väčšinou pri nadmernom športe alebo záťaži, ale môže sa to vyskytnúť aj s iného dôvodu. Vtedy je najlepšie dodať vášmu telu magnézium okamžite. Taktiež to platí aj v prípade psychického napätia, alebo vyčerpanosti, či nadmernej jednorazovej úzkosti či nervozite. Magnézium uvoľňuje svaly a pôsobí uvoľňujúco a upokojujúco na náš organizus. Magnézium je taktiež dôležitý pre správne vstrebávanie vitamínov skupiny B, najmä vitamínu B6, preto ho častokrát vo výživových doplnkoch nájdete práve v tejto kombinácií.

svaly

Taktiež ho môžete nájsť v kombinácii s vápnikom, ďalším dôležitým minerálom pre ľudský organizmus. V internetovom obchode Zdravie-shop môžete nájsť široký výber výživových doplnov s obsahom horčíka. Tu už je len na vás po akom type sa rozhodnete siahnuť vy. Ak potrebujete poradiť s výberom neváhajte sa na nás obrátiť, radi vám pomôže vybrať ten správny výživový doplnok, ktorý najlepšie vyrieši váš problém. Sme tu pre vás každý pracovný deň a formou mailu aj počas víkendu. Výhodou nákupu u nás je aj náš bonusový systém.