Je pre vás spánok dôležitý? Mal by byť. Pretože spánok je nevyhnutnou súčasťou nášho života a nie je potrebný len pre to, aby sme dokázali nasledujúce dni fungovať v práci či domácnosti, ale dôležitý je aj z hľadiska zdravia. V spánku sa telo a dokonca aj pokožka regenerujú, oddychuje mozog a celá nervová sústavách, ktorá pracuje cez deň nepretržite. Preto by ste nemali spánok podceňovať. A podceňovať by ste nemali ani výber správneho matraca do postele. Veľkou chybou, ktorú môžete urobiť je, že prídete do prvého obchodu alebo si objednáte matrac podľa ceny a vyhrá u vás ten najlacnejší.

posteľ

O matraci do postele si musíte podrobne naštudovať jeho vlastnosti, tvrdosť, použité materiály a ďalšie parametre typické pre funkčnosť matraca na postel. Už pri kúpe matraca by ste mali mať predstavu čo je pre vás najvhodnejšie. Na čom sa vám najlepšie spi, aká tvrdosť vám vyhovuje, či preferujete pružiny alebo penu a dokonca by ste mali zvážiť aj váš zdravotný stav. Obzvlášť obozretný pri výbere matraca by mali byť ľudia, ktorý majú problémy s chrbticou alebo kĺbmi. Pre nich sú v ponuke ortopedické matrace. Takisto by mali spozornieť alergici, pre ktorých sú matrace s obsahom Aloe vera alebo kokosovým vláknom.

spánok

Kvalita matraca a výber správnych vlastnosti matraca, ktoré vám budú vyhovovať výrazne ovplyvnia váš spánok. A taktiež môže prispieť k zlepšeniu vášho zdravotného stavu. Množstvo ľudí sa ráno budí s bolesťou hlavy ci dolámaným celým telom. Práve títo ľudia by mali zvážiť výmenu svojho matraca do postele. Ak ste sa rozhodli, že matrac si kúpite po starostlivom zvážení všetkých kritérií, navštívte stránku segum.sk alebo priamo jednu z pobočkiek v Bratislave, Žiline alebo Senici a vyberte si tie najkvalitnejšie matrace na Slovensku. Segum pre vás vyrába kvalitne slovenské matrace už od roku 1992.