Dnes sa už v moderných stavbách kladie veľký dôraz na presvetlenosť interiérov. Vnútorné priestory plné svetla lákajú stavebníkov pri stavbe moderných rodinných domov, ale aj dizajnérov kancelárskych priestorov a obchodných centier. Denné svetlo totiž pôsobí na človeka veľmi pozitívne, takže aj v kancelárskych priestoroch, kde sa najviac zdržiavajú ľudia v pracovnom čase, je prítomnosť denného svetla veľmi vítaná. Pracovníci, ktorí dnes musia vykonávať duševne náročnú prácu a často trpia syndrómom vyhorenia, podávajú oveľa vyššie pracovné výkony vo vhodných priestoroch plných svetla.

sklenený interiér

Takéto interiéry plné denného svetla je možné dosiahnuť inštaláciou sklenených stien, ktoré nahrádzajú klasické plné murované steny. Takéto priestory pôsobia veľmi originálne a elegantne. No ich najväčší prínos je ten fantastický pocit z denného svetla, ktorý zažívajú ľudia zdržujúci s v týchto interiéroch. Priestory sú opticky väčšie a vďaka špeciálnym sklám má každý čiastkový priestor svoje súkromie. Clonenie sa dosiahne používaním pieskovaného skla, ktoré je nepriehľadné, ale denné svetlo sa cez takéto sklo šíri veľmi dobre. Všetky sklenené steny sú z 8 mm hrubého kaleného skla, ktoré je maximálne bezpečné.

sklenený interiér

Takéto priestory plné sklenených stien treba samozrejme dobre navrhnúť. Následná realizácia už nie je taká komplikovaná, no je potrebné na ukotvenie sklenených stien, dverí a rôznych svetlíkov použiť tie najkvalitnejšie spojovacie materiály. Rôzne kotviace profily držia sklenené platne pevne v podlahe a strope. No výpočet potrebných doplnkov je veľmi rozsiahly. Rôzne pánty, úchyty, rohové spojky, zámky s kľúčom alebo bezkľúčové zámky sú iba zlomkom toho, čo všetko je potrebné na konštrukciu kvalitných sklenených stien. Takže na takéto práce potrebujete skutočných odborníkov, ktorí vám dodajú sklenené steny https://lmmont.sk/kovanie-na-sklo-2/sklene-steny/ aj s tým najkvalitnejším príslušenstvom.