Originálne usporiadaný interiér a spolu s ním aj efektné osvetlenie presne na mieru jeho užívateľa patrí k možnostiam v súčasnosti najpoužívanejších svetielok, ktoré nazývame LED pásiky. Ide o typ osvetlenia, vhodného do všetkých priestorov, dokonca aj takých, kde sa halogénové osvetlenie nedokázalo vtesnať. To je fantastická vlastnosť pásikov hlavne kvôli ich tenkej konštrukcii a jednoduchej inštalácii lepiacou páskou.

Teplá biela zohrieva na pohľad

Farebná hudba môže byť osviežením aj vášho bytu alebo iba jednej miestnosti, ak si to budete želať. Na tento účel sú stvorené LED pásiky, ktoré vďaka technológii patria k šetrným s ohľadom na životné prostredie, úsporným, dlhotrvajúcim a maximálne variabilným typom osvetlenia, vhodného kamkoľvek. Jeden z odtieňov bielej farby, neutrálny, teplý alebo studený led pásik môže svietiť v šatníku, kuchyni pod linkou či pod poličkou v izbe, osvetliť môže rám zrkadla alebo obrazu, jednoducho umožňuje nekonečne veľa kombinácií v priestore.

Primárne určené na dekoratívne či náladové osvetlenie je vhodné aj ako hlavný zdroj svetla, treba však rozlišovať typ a veľkosť SMD diód, zvoliť správne farby a svetelný tok. Všetky LED pásy je možné ovládať diaľkovým ovládačom, ktorým okrem zapnutia a vypnutia nastavíte aj intenzitu svetla. Na trhu sú pásiky 12V a 24V, v klasickej bielej farbe, ale aj farebné, dual-white, RGB, RGB-W či Profi, sú vyrobené tak, aby umožňovali mixovanie farebných odtieňov cez prechody z jednej farby do druhej a tvorbou najrozličnejších efektov.

\'"Had"

Na to, aby ste si LED pásiky umiestnili tam, kde chcete, nemusíte byť majstrom, k tomu vám stačí obojstranná lepiaca páska, ktorou ich zadnou stranou jednoducho prilepíte na požadované miesto. Je to asi najflexibilnejšie svietidlo aké na trhu momentálne je, preto si hneď získalo svojich zákazníkov a stalo sa jednotkou na trhu. Moderné interiéry, ale aj exteriéry, ktoré dnes vznikajú, si vyžadujú a aj zaslúžia flexibilné osvetlenie formou najmodernejšej technológie, ktorá sa nám touto formou ponúka.