Obľúbeným kúskom oblečenia, ktorý nesmie chýbať v žiadnom modernom šatníku dieťaťa je mikina. Je to jednoduchý, príjemne pohodlný odev, ktorý je vhodný na bežné nosenie v každej vekovej kategórii od bábätiek až po školákov. Kvalitné mikiny sú vyrobené zo 100%-nej bavlny, taktiež sa pridávajú zmesi iných materiálov kvôli funkčnosti, priliehavosti, krčivosti či hrúbke. Mikina dieťa zahrieva počas chladnejších dní a je štýlovým doplnkom k rifliam, teplákom, legínam, alebo k sukni, má všestranné využitie za každého počasia. Môže byť krátka, alebo predĺžená, športová aj elegantná.

dětská mikina

Mikiny sa vyrábajú s kapucňou, ktorá sa môže dať sťahovať aj so šnúrkami, bez kapucne ukončené lemovaním v priekrčníku, so zipsom, bez zipsu, alebo majú takzvaný stojačik, ktorý je vyšší a chráni krk pred chladom. Stojačik môže byť tiež so zipsom pre ľahšie obliekanie. Rukávy mikiny bývajú širšie, aby sa pod ňu zmestila iná vrstva oblečenia. Môžu byť ukončené patentom, ktorý ladí s odtieňom, inokedy je patent úplne inej farby a tým robí mikinu pestrejšiu a odvážnejšiu. Patent býva aj na spodnej časti, ale nie je to pravidlo. Elegantnejšie detské mikiny patent nemávajú, môžu byť rozšírené ako šaty, alebo naopak zúžené a priliehavé k postave. Sú zväčša farebne ladené, nesmú chýbať obrázky, nápisy, flitre alebo logo značky, ktorá ich predáva.

mikina pro děti

Jednoducho sa obliekajú a vyzliekajú, preto ich deti zbožňujú a rodičia tak radi vyhľadávajú. Je to pohodlné oblečenie nositeľné v každom ročnom období, ktoré spĺňa aj tie najväčšie nároky nositeľov, má osobitý šmrnc a podlieha aktuálnym módnym trendom. Pohybujú sa v rôznych cenových kategóriách, rôznych materiáloch, farbách, štýloch, od bežných jednofarebných kúskov, až po luxusné limitované edície vhodné pre náročných detských používateľov. Či už je detska mikina jednoduchá alebo prepracovaná do farebných detailov, nemala by chýbať medzi detským oblečením.