Možno ste už počuli o oprave preliačin na karosériách vozidiel pomocou metódy PDR, v preklade Paintless Dent Repair. Ide o metódu, ktorá je veľmi efektívna, rýchla a bez potreby lakovania karosérie. Používa sa na opravu auta po krupobití, ale aj j po vandalizme, či drobných nárazoch pri parkovaní a podobne. Jednoducho pri všetkých drobných prehnutiach karosérie, kedy nie je poškodený lak, sa dá oprava vykonať metódou PDR. Táto metóda je zaužívaná nielen u nás. Nájdete ju aj v iných krajinách. Jej prínosom je najmä rýchlosť opravy, ktorá sa naozaj veľmi znižuje oproti oprave klasickým štýlom v servise. Navyše zrejme zaplatíte aj oveľa menej a vaše auto bude vyzerať úplne rovnako ako pred poškodením.

modrý automobil

Taká preliačinka, tá sa spraví raz dva. Stačí naozaj horšie počasie a silnejšie padanie krúp a autá môžu utrpieť väčšie či menšie poškodenia. Obzvlášť dnes, keď je počasie veľmi nevyspytateľné, je dobré vedieť o možnostiach, kde sa dá takáto oprava zabezpečiť a spraviť. PDR metódou už bolo „ošetrené“ veru nejedno auto u nás, ale i v Rakúsku, Belgicku, Luxembursku alebo USA či Mexiku.

auto bez preliačin

Cenu za opravu zistíte až po obhliadke auta technickým pracovníkom, ktorý zhodnotí náročnosť a rozsah opravy a podľa toho vám skalkuluje aj cenu. Orientačné ceny opráv, ktoré už boli PDR metódou realizované, však nájdete na webe Autopdr.sk, aby ste mali aspoň akú takú predstavu o tom kde sa cenovo opravy pohybujú. Jedinečnosťou je to, že auto naozaj dostanete nazad opravené ako pred poškodením a nebude vidieť žiadne zásahy ani rozsahy poškodenia alebo opráv. Jednoducho všetko ako zo škatuľky.

Keďže na vzhľad našich vozidiel si mnohí veľmi potrpíme, určite nás metóda PDR poteší, keď ju budeme potrebovať. Od menších preliačin až po rozsiahlejšie poškodenia, všetko sa dá hravo šikovnými technikmi uhladiť do pôvodného vzhľadu.